| Affe a întrebat:

sunt in clasa a VIII-a si inca nu m-am gandit la ce profil sa ma duc, ma gandeam ca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi.
Imi place Istoria,sa zicem cat de cat Matematica,ar merge si romana, Biologia.
Imi puteti recomanda un profil?

6 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

La filologie,stiinte sociale nu se prea face biologie-matematica, doar niste 'povesti' sa spun asa. In schimb se face romana si istorie.

La mate-info, stiintele naturii, se face multa biologie-matematica, iar romana si istoria se fac mai putin, dar depinde de profesor.

Eu ti-as recomanda Stiintele Naturii.

| suffarstar a răspuns:

Tu esti genul ala care e bun la majoritatea materiilor? laughing
Bio-chimie, faci de toate.

| BogdanDediu a răspuns:

Stiinte sociale
Mate-info
Stiinte ale naturii
Economie laughing

| Affe explică:

Mda, cu chimia nu prea sunt prieten...

| Lolalita88 a răspuns:

Socio sau bio-chimie

| crris890 a răspuns:

Biologie,mate si romana ar merge pentru stiinte sociale. Istorie, romana, matematica pentru stiinte ale naturii sau filologie. In plus la filologie vor fii limbile straine si geografia (care iti intra la bac atat pentru filologie cat si pentru stiinte ale naturii)