| Evelllllinna a întrebat:

Bunaaa! Am dat o comanda de pe Shein in urma cu cateva saptamani iar cand verific statusul comenzii imi zice " In tranzit.
Coletul tau nu a fost predat de catre expeditor." Am vazut ca au mai fost astfel de intrebari aici si as dori sa intreb daca v-ati primit coletul?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Coletul vine din China si livrarea dureaza cateva saptamani.
Ai rabdare pana primesti acasa coletul sau daca este ceva de plata, te cheama cei de la vama.

| Evelllllinna explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns Violeta. Insa nu ai inteles exact intrebarea mea. Nu este prima data cand fac comanda de pe acest site, insa este prima data cand ma confrunt cu aceasta problema. Coletul a ajuns in Romania, insa a ajuns undeva la Bucuresti. Ultimul status la verificarea comenzii este " In tranzit
Coletul tau nu a fost predat de catre expeditor" din data de 4 mai. De atunci este acelasi status. Eu voiam sa stiu doar daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema si daca intr-un final coletul a fost ajuns la destinatie. Ca vine din China, asta stiu si eu, ca doar eu am facut comanda. Oricum iti multumesc pentru raspuns.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Evelllllinna):

Probabil ca nu traduci corect, pentru ca nu-i logic ce spui, nu are cum sa fii anuntat ca coletul este in Bucuresti, dar in acelasi timp nu a fost predat de catre expeditor, insemand logic ca nu a plecat inca din China.
Coletul este probabil deja in vama romana, unde este deschis si verificat de vamesi, dupa care va urma sa te contacteze cineva care ti-l aduce acasa, sau te invita la vama locala, sa platesti taxele.

| 00al3xandra00 a răspuns:

In aceeași situație sunt și eu cu comanda mea, dar din păcate nimeni nu spune cât timp a avut întârziere coletul și menționează doar că a fost livrat până la urmă.

| Lorenalrn a răspuns (pentru 00al3xandra00):

Pana la urma a ajuns coletul?

| 00al3xandra00 a răspuns (pentru Lorenalrn):

Da, și s-a încadrat în durata estimată de cei de la livrări in cazul meu.

| Lorenalrn a răspuns (pentru 00al3xandra00):

Multumesc
Atunci mai aștept și eu

| MorarIolanda a răspuns:

Și eu am pățit la fel am o săptămână de întârziere

| secret27 a răspuns (pentru MorarIolanda):

Buna, ti a mai ajuns coletul?
Eu am aceeasi problema, pe aplicatie imi apare ca e in tranzit de pe 6 dec, iar la Sameday zice ca "Coletul tau nu a fost predat de catre expeditor" de pe 9 dec

| Andreea_Oltean_1995 a răspuns (pentru secret27):

Buna. Am aceeasi problema. A ajuns coletul?

| loredana235 a răspuns (pentru secret27):

Bună, oare ți-a ajuns coletul? Aceeași problema o am și eu.

| loredana235 a răspuns (pentru MorarIolanda):

Bună, oare ti-a mai ajuns coletul?