| Dizi5022 a întrebat:

Bună! Am comandat de pe Shein pe 3 septembrie, desi astăzi este ultima zi estimată pentru livrare, nu am primit nimic. Țin sa menționez ca statusul comenzii este "București, coletul tau nu a fost predat de către expeditor" de pe 13 septembrie. I s-a mai întâmplat cuiva sa nu vina la timp? Sau sa nu ii vina comanda deloc?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mie mi-a facut 2 saptamani din China si 3 de la vama din Bucuresti. Nu stiu cum este pe Shein dar eu cumpar de pe Joom, AliBaba si AliExpress. Acolo poti sa reclami ca n-a venit la timp si te despagubeste. Eu am patit sa nu vina, m-au despagubit si apoi a venit obiectul. Le-am spus ca a venit si au zis sa-l pastrez sanatos, cadou. Un stick. Il am si in ziua de astazi.

| Violleta2022 a răspuns:

Livarile internationale au intarzieri foarte-foarte mari, iar Shein livreaza in 2-4 saptamani dupa ce le-au intrat banii in cont.
Daca mesajul lor confirma ca este deja in Bucuresti, atunci inseamna ca este in vama romaneasca asteptand sa fie verificat si urmand sa fie trimis spre destinatie.