| Roock a întrebat:

Buuuna TPU!

Deci, o prietena m-a rugat sa imi pun ochelarii de soare! Credeti ca e prea devreme? Eu zic ca s-a mai incalzit, dar... Serios, ce sa fac? Funda+vot la primul care raspune!

Puup,
Roock!

Răspuns Câştigător
| Cristea a răspuns:

Hmmm...din cate stiu eu ochelarii se poarta pentru a'ti proteja ochii de soare, nu pentru a te feri de caldura. Poarta'i! sunt sigur ca iti stau binelaughing

12 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ochelarii nu se pun de caldura ci pentru ca este soare. Eu am avut ochelari de soare si iarna la schi, cand era insorit sau pur si simplu extrem de luminoasa zapada.
Eu zic ca poti linistita, daca e soare afara sa porti ochelarii.

| mgtow a răspuns:

Eu folosesc ochelari de soare si cand nu e soare, asa arat mai cool.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Ochelarii de soare protejează de lumină. Îă port uneori și când e zăpadă, Roock!

| Betty18 a răspuns:

Iti poti pune si cand e iarna ochelari de soare, numai conteaza acum...cel putin la mine in oras sunt multe fete care poarta...big grin eu nu port pentru ca ochelarii nu sunt tocmai accesoriul meu preferat

| Robert a răspuns:

Iti poti pune si iarna, nu este o regula generala. Ochelarii iti apara ochii de praf sau alte particole.Si deja lumea a inceput sa-ti etaleze ochelarii.

| barbrastreisand a răspuns:

Ochelarii nu se poarta in functie de caldura ci in functie de lumina. Multi poarta ochelari si iarna, cand e zapada, pentru ca lumina este reflectata si iti vine in ochi. Nota 1 pentru intrebare.

| BoomBoomToxic a răspuns:

Eu zic sa nu ti pui inca.
Mai bine lasa sa se mai incalzeasca.
Poti totusi sa ti pui cand iti bate soarele in ochi sau cand este foarte cald

| teodora_3281 a răspuns:

Soarele zic eu ca e destul de puternic zilele astea. Si eu port si multa lume ii poarta. Chiar daca e asa puternic de doar cateva zile sa stii ca tot emite radiatii.

| Kattan a răspuns:

Daca prietena respectiva te roaga sa iesi in chiloti pe strada, asa faci?

| Andy04 a răspuns:

Sa sti ca ochelarii de soare te pot proteja si de caldura.

| Roock explică:

@jmecher stii ca ce ai zis e stupid, nu?

| Andreea12_9296 a răspuns:

Daca iti sta bine...da daca nu ...nu