| AndreeaRullz a întrebat:

Este prea devreme pentru ochelarii de soare?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Deloc.De altfel, intensitatea cea mai mare a luminii este iarna cand soarele este cel mai aproape de pamant si este intensificata de stralucirea zapezii.In afara de zilele cu nori si noaptea, nu vad nimic in neregula in a purta ochelari de soare.Este chiar indicat sa protejam ochii!

12 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nu, eu tot anul port ochelari de soare, bineanteles cand este soare nu pe innorat ca pitzipoancele laughing

| Flav a răspuns:

Nu inteleg faza asta. Eu stiam ca, ochelarii de soare sunt folositi pentru ochi, pentru a evita razele solare. Acum, tu intrebi pentru moda sa inteleg? Daca soarele te deranjeaza asa tare, ii porti. Daca nu, nu. Sau, faci parte din generatia freestyle si tu?

| LCD a răspuns:

Sunt persoane care ii poata si iarna happy
mie imi place, deci ii poti purta linistita

| tania77 a răspuns:

Daca este soare afara nu este prea devreme, chiar e bine sa-i folosesti pentru. ca astfel iti protejezi ochii

| alina_4026 a răspuns:

La noi majoritatea port ochelari de cind a iesit soarele.Eu consider normal acest lucru pentru ca faci foarte repede riduri la ochi.

| unicka a răspuns:

Nu este devreme uneori ii purtam si iarna

| englezuc a răspuns:

Nu! daca e soare poti sa-i iei! ca am mai vazut niste nebunni... era noaptea, ora 23 si ceva si ei purtau ochelari de soare!

| We will meet one day, but not today... a răspuns:

Nu. Eu inca din iarna ii port. Nu vad de ce ar fi o problema.

| CiRiNeL a răspuns:

De ce ar fi devreme? eu ii mai port si iarna la volan ca ma dor ochii cand peste tot in jurul meu este alb...atat timp cat este soare sau alte conditii din cauza carora te dor ochii sau e jenant nu vad de ce nu ai purta ochelarii

| androoh a răspuns:

Nu e prea devreme, insa poarta-i doar atunci cand e soare altfel oamenii vor rade. Am vazut multe fete/femei care poarta, chiar ieri am vazut multe fete, pentru ca a fost o zi insoritahappy. Deci poarta, nu e prea devreme.

| andreea_8223 a răspuns:

Cata vreme e soare afara, e oki sa purtam! pupiki

| allexa96 a răspuns:

Nu e prea devreme
rolling on the floor)

Profa mea de tehno poarta ochelari si cand ninge afara si e zapada de 2 m si cand viscoleste
laughing

nu ii da jos deloc