| Stefan2oo2 a întrebat:

Când comand ceva pe internet și vreau să ridic coletul de la poștă, nu să imi vină acasă, selectez "ridicare de la sediu" la metoda de livrare chiar dacă am bagat toată adresa?

Răspuns Câştigător
| Atim a răspuns:

Prin ridicare din sediu se înțelege ca vii tu singur in magazin după colet. Dacă vrei sa selectezi posta, ai optiunea de posta romana. Daca selectezi posta romana si nu curier sau prioripost vii personal la posta sa ridici pachetul cu buletinul. Adresa ti se cere indiferent. Cand comanzi ceva de la posta ti se trimite o hartie acasă in cazul in care a trecut mai mult timp de cand a ajuns coletul si nu ai venit după el. Doar cand vine vorba de eMAG, ridicarea din punctul de ridicare se face de multe ori la un oficiu poștal. (depinde de oras)

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ridicare la sediu inseamna sa te duci tu la sediul firmei care vinde sa il ridici.

daca alegi ca metoda de livrare posta, ei oricum nu livreaza la domiciliu, maxim iti dau un aviz in cutia postala sa te duci sa ridici pachetul