| CainePeVine a întrebat:

Cand comand de pe ebay ce este mai bun Standard Int'l Postage sau Royal Mail Airmail?

Răspuns Câştigător
| EdmondDantes a răspuns:

Royal mail!

Vezi daca commanzi in afara EU o sa platesti si taxe vamale si tva!

2 răspunsuri:
| glamvintage a răspuns:

Eu sunt eBay shopper de ani de zile si iti zic asa:
"Standard Int'l Postage"-25-45 zile
"Royal Mail Airmail"-asta sigur e din Anglia-maxim 14 zile.
Poti comanda linistit din afara EU atata timp cat nu este vorma despre valori mai mari de 10 euro, de aceasta suma in sus, se percepe TVA. De asemenea, cu electronicele este un regim special. Eu iau bijuterii, ceasuri, haine, incaltaminte, cosmetice, chiar si suplimente pentru slabire, nu am platit odata ceva la posta!
BAFTA

| glamvintage a răspuns:

Eu sunt eBay shopper de ani de zile si iti zic asa:
"Standard Int'l Postage"-25-45 zile
"Royal Mail Airmail"-asta sigur e din Anglia-maxim 14 zile.
Poti comanda linistit din afara EU atata timp cat nu este vorma despre valori mai mari de 10 euro, de aceasta suma in sus, se percepe TVA. De asemenea, cu electronicele este un regim special. Eu iau bijuterii, ceasuri, haine, incaltaminte, cosmetice, chiar si suplimente pentru slabire, nu am platit odata ceva la posta!
BAFTA