| tony10 a întrebat:

Care este mai bun? eBay sau Amazon? Imi puteti spune si de ce?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ambele sunt bune, atata timp cat gasesti produsul si cumparatorul bun.
Ebay-ul e diferit decat Amazonul. De ce? Pe ebay cumperi cam 90% produse la mana a doua, pe cand la Amazon sunt noi in proportie de 99%. Pe Amazon gasesti si vanzatori care sa-ti vanda la mana a doua, desi pentru asta ti-as recomanda ebay daca vrei sa mergi pe asta.

Am cumparat de pe ambele si nu am avut niciodata probleme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt doua lucruri diferite e ca si cum ai compara eMAG cu okazii

| tony10 explică (pentru suntserios):

Deci care e mai bun?