| Sorynnn21 a întrebat:

Care sunt berile fabricate 100% in Romania?

6 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Niciuna! Toate au vandut sau preluat patentul si folosesc ingrediente care nu cresc la noi in mod natural.

| vasvas63 a răspuns (pentru AlecsRvaSpunePa):

Am vazut la tv mai demult ca Romania exporta mult hamei. Deci mai creste ceva pe la noi.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru vasvas63):

De crescut creste, doar ca in compozitia berii se folosesc mai multe tipuri de hamei. Unele de la noi, altele de dincolo.

| Vektor a răspuns:

Toate berile care le gasesti pe rafturile de la magazinele din cartier sunt facute in Romania, dar sunt facute de pe o reteta care mai mult ca sigur provine din afara.

Berile din gama super premium, high end..cum s'or numi cred ca sunt importate. Gen Leffe, Grolsch, Effes, Moretti, etc etc

| Sonic2070 a răspuns:

Cred ca e una pe nume Craiova, cica e in totalitate fabricata aici, fara materii din export

| vasvas63 a răspuns:

Tuborg fabrica la Bucuresti.
Bergenbier si Ursus au si ele fabrici la noi