| iuandfto a întrebat:

Cat costa o chitara clasica?

7 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

O chitara HORA (romaneasca, foarte buna) e vreo 350-400 de lei. O chitara Granada (frantuzeasca) e cam 230-250 de lei si e destul de buna. Gasesti in Carrefour sau prin magazine de specialitate cu instrumente muzicale.

| sensesDelight a răspuns:

Depinde de firma de la care o iei. Am o familie de rockeri și eu cânt la chitară de asemenea deci poți să ai încredere în ce zic eu.
Cu un preț de 2-3 chiar 4-5 milioane îți iei un știft, și nu merită. Dacă vrei să începi să cânți, ia cu tine la magazin o persoană care se pricepe la sunetul chitării și are experiență.
Atunci când ești la început e nevoie de o chitară bună pentru a învăța să cânți bine. Nu-ți lua chitară Gipson! Costă mult și nu e bună, știu din propria experiență. Vuiește în lume că sunt bune pentru că au multe staruri rock, numai că nimeni nu bagă de seamă că aceste vedete au bani încât să și le personalizeze pe placul lor. Eu îți recomand Libanez, sau Takamine (cum am eu) sunt cele mai bune, la ele cântă și acum multe vedete rock, și una dintre ele este chiar Avril Lavigne care are chitară Libanez. Anyway, în medie o chitară de orice fel care să fie bună ar trebui să costel 6-10 milioane. După aceea apar chitările de fițe - Takamine. laughing

Succes la învățat. :*

| andr33a_5009 a răspuns:

Depinde in jur de 2 milioane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O chitara buna cu tot ce ii trebuie este 4 milioane

| funditze a răspuns:

In jur de 2-3 milioane

| manubmxnsb a răspuns:

Poi depinde cat de bine vrei sa sune.Pretul ei e de la 2milioane pana la 6 miniloane.Este ''Yamaha'' cu 6 minilioane.

| ℓσℓℓιρσρ a răspuns:

Cam in jur de 2 milioane