| Lioana a întrebat:

Cât mai costă căpșunile la voi în oraș?

8 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

10-12 lei depinde de calitatea lor.

| Violleta2022 a răspuns:

La acest moment, in orasul meu, capsunile sunt $14/kg
Dar poti cumpara la cutii de 250gr cu $3.50

| Krax256 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am fost duminica in piata si erau 10 lei/kg
Cu 12 lei cutia de sfert sunt probabil in hypermarket.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Krax256):

Nu stiu cat sunt la tine in piata, sau la supermarketul tau de cartier, dar la mine in oras, sunt acum $ 14/kg la un supermarket si $15.60 la altul
Fiind totusi atat de scumpe, se vad la cutii mai mici, prealmbalate, de cate 250 gr pentru $3-$4
https://www.woolworths.com.au/shop/productdetails/144607/strawberry-fresh
https://shop.coles.com.au/......d-5191256p

| Krax256 a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti chiar culmea, crezi ca il interesa cat sunt capsunile in Togo sau Zimbabwe? Stiu, e fain sa faci misto cand sunt intrebari putin neclare dar hai sa fim mai seriosi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Krax256):

Chiar am fost cat se poate de serioasa si am fost suprinsa cand mi-ai scris mie, ca si cum nu ma crezi.
De aceea ti-am si raspuns si am atasat linkuri din supermarketurile de langa casa, ca sa dovedesc corectitudinea informatiei, fiind vorba de Sydney-Australia

| Lioana explică (pentru Krax256):

E o întrebare de divertisment, de curiozitate. Deci e binevenit orice răspuns, indiferent din ce tara e.
M-aș bucura daca ați scrie in răspuns și orașul ca sa știu unde e acel preț.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lioana):

Am reeditat si mai sus locatia mea, dar nu ma doare mana sa mentionez inca odata: Sydney-Australia happy