| Mycutzaa a întrebat:

Ce culori se poarta vara asta? As vrea daca se poate ceva poze cu niste tipuri de imbracaminte sau ceva tinute...dar rochitze? de care se poarta? imi puteti da ceva poze sau ceva sfaturi cum pot sa ma imbrac mai la moda? multzuuu mult pe ajutor:*

2 răspunsuri:
| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Noi, femeile, ne gandim ce ţinute să purtăm pentru a fi în tendinte în acest sezon si nu numai.
Ce bine ca am gasit pe cineva care este interesat de ultimele tendinte in moda! Se pare ca esti chiar speciala, asa ca am sa te ajut!
In vara aceasta nu trebuie sa iti lipseasca din dulap:
Salopeta

Fie ca e lungă sau scurtă, largă sau mulată, înflorată sau nu, ea va fi la modă pe tot parcursul acestui sezon. Însă, atenţie mare. Ele trebuie alese cu mare grijă în functie de silueta fiecareia dintre noi. Femeile mignone vor opta să-şi accesorizeze ţinuta cu sandale cu platformă pentru a crea efectul de alungire, iar cele înalte vor opta pentru imprimeuri florale mari, sandale cu talpa joasă sau flip-flops.
Rochia maxi

Cu adevarat trendy în această vară este rochia maxi. Purtand această piesă vestimentară vei avea un look elegant, sexy, chic sau romantic. Totul depinde de materialul şi imprimeul pe care îl alegi (floral pentru un aer romantic, rochia uşor transparentă pentru un aer sexy). Poartă această ţinută cu flip flops, sandale de tip gladiator sau cele cu platformă.
ntalonii în culori tari

Pentru a avea un look extravagant şi a deborda un aer sofisticat poartă jeansii în culori neon. Fie că e vorba de roşu regal, albastru electric, portocaliu, galben sau mov, vei reusi sa atragi privirile oricum. Insă, nu exagera. Optează ca restul ţinutei sa fie în culori neutre. De asemenea, nu accesoriza ţinuta cu bijuterii masive.
Moda 2012 e plină de culori puternice, nuanţele neon precum verde lime şi fuchsia. Culoarea anului 2012, tangerine tango nu trebuie să îţi lipsească din garderobă, fie ca se regăseşte pe piese vestimentare sau pe accesoriile care îţi vor completa ţinuta.

Bulinele sunt în tedinţe în 2012 iar unica.ro îţi dă sfaturi despre cum să le porţi asemenea vedetelor. Rochiile feminine cu croi minimalist şi taieturile arhitecturale se regăsesc în moda 2012. Pentru a afla cum să le combini pentru a fi o apariţie elegantă, descoperă sfaturile specialiştilor în modă şi fii cu ochii pe ultimele colecţii lansate de marii designeri. În 2012 la moda e stilul mix and match!

Colierele statement, cureluşele fine din piele, pălării, ochelari de soare coloraţi, toate se regăsesc în moda 2012.

Pe tot parcursul anului te luăm cu noi să facem shopping online. Te anuţam ce e nou în magazine şi îţi recomadăm hainele şi accesoriile care ştim că te interesează!

Se anunţă un an plin din punct de vedere vestimentar. Fii la curent cu tot ce se poartă, află care sunt noutăţile în moda 2012 şi adaptează-le stilului tău!

Exemple de:
1) pantaloni in culori puternice
http://www.google.ro/......tp?/imgres

2)rochite maxi
http://www.google.ro/......tp?/imgres

3)salopete
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper ca ti-au fost de ajutor sfaturile.
Numai bine!

| Mycutzaa explică (pentru Maria_7883):

Mersi mult de sfaturile talewinkingmi-au fost de ajutor...ms inca o datawinking:*