| anonim_4396 a întrebat:

Ce e mai bun pentru scoala?! geanta pe umar sau ghiozdan?! ps. Pt clasa a 5 a raspuns rapid FUNDA!

Răspuns Câştigător
| TheFucker a răspuns:

Geanta iti va deforma coloana avand in vedere ca tu ai 12 ani deci esti in crestere. Ghiozdanul fiind asezat pe ambii umeri, te ajuta echilibrand greutatea! Eu sunt in clasa a 8a si am ghiozdan, nu ma despart de el!

6 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Ghiozdan

| ShadoWCrist a răspuns:

Ghiozdanul.Este cel mai potrivit...geanta iti deformeaza coloana.Bafta!

| Denly a răspuns:

Ghiozdan

| OtakuShoujo a răspuns:

Ghiozdan. In clasa a 5a sunt cartile mai multe si mai grele si daca iti iei geanta pui presiune pe umar si dupa te doare.

| yonutz6399 a răspuns:

Geanta de umar iti deformeaza coloana purtata in timp îndelungat.

| Alexutzaa122002 a răspuns:

Ghiozdan ca daca iti iti vei lua geanta te va durea spatele.
Funda! happy