| asdD a întrebat:

Ce e un router wireless
dar o antena router wireless
antena am auzit ca fura semnalu celor care au netu
cam cat costa (aproximativ)router wireless si antena router wireless

3 răspunsuri:
| Cromasston a răspuns:

Nu stiu cat costa, dar am vazut un astfel de router la unchiul meu. E ca un modem cu o mica antena, si emite pe o raza de 100 m. El are laptop, si are net de la modemul ala, dar nu e legat de el. Daca mai vine cineva cu un laptop, poate avea net gratis daca sta in aria lui de 100 de metri(poti sa-i pui o parola si atunci nu se va mai putea conecta nimeni daca nu o stie). Mai multe detalii nu pot sa-ti dau ca nu ma pricep la asa ceva. O zii buna!

| muresanul a răspuns:

Un router este:un dispozitiv de transmitere semnal de conexiune la internet, dar cel care il are trebuie sa vrea sa iti dea voie sa prinzi, de obice se foloseste in casa cand ai 2 pc-uri, antenele se folosesc de cei autorizati sa transmita conexiuni la net,

| xLovLySmiLe a răspuns:

Un router wireless pleaca de la 50 de lei in sus big grin, nu stiu daca se gaseste la 50 de lei eu am vazut unul de 61 de lei cred ca este si de la 50 de lei in sus