| asdD a întrebat:

1.
ce e o antena router wireless?
2.
la ce se foloseste?
3.
cat costa?

fundita

3 răspunsuri:
| Cumătru de la Galați a răspuns:

1. Antena pentru router wireless chiar antena pe care o are un router wireless.
2. Pentru imbunătățirea semnalului wireless.
3. De la 30 RON în sus.

Din moment ce ai pus întrebarile astea, bănuiesc că nici măcar nu știi ce-i ăla router. Intră aici ca să afli: http://ro.wikipedia.org/wiki/Ruter
Un tip de router pe care ai putea tu pune mîna, ar fi unul care ar fi folosit la împărțirea internetului către mai multe calculatoare din apartament. Adică, dacă ai avea 2 calculatoare și eventual un laptop, cumpărînd un router la 100 RON, vei putea distribui internet dintr-un singur abonament, către toate calculatoarele și laptop-urile din casă.

| Mihaic93 a răspuns:

1.cu antena aia prinzi semnalul, calitatea semnalului
2.pentru laptopuri(cred)
3. uita-te pe Google.ro

| Jimmski a răspuns:

E folositoare daca aia laptop e un fel de net da il pui pe casa antena.si costa mai putin de 100 lei