| dudu_4306 a întrebat:

Ce firma de role ( patine cu rotile ) este considerata a fi #1?

12 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu stiu daca exista o firma care sa fie #1... Dar firmele care fac cele mai bune role sunt rollerblade, roces, k2... Si printre cele mai cunoscute... Si destul de scumpe... ce role vrei sa cumperi? Pentru ce iti trebuie? Poti sa iei si powerslide... Sunt destul de bune si le gasesti la un pret acceptabil.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu am roces si sunt foarte multumita de ele. Vrei sa le schimbi sau era doar curiozitate?

| snepy a răspuns:

Pentru aggressive cele mai bune sunt Razors, Valo, Rollerblade TS
Pentru Freeskate Rollerblades, Roces

| Dior a răspuns:

Te duci la magazin si vezi ce-ti place si cumperi.

| andraaa12 a răspuns:

Eu am role RCO... le am de 2 ani si inca sunt foarte bune...depinde cum si pentru ce le vrei.

| dudu_4306 explică:

Pai eu am role Rollerblades, le-am luat de la second-hand cu 60 de ron. Le-am gasit si pe net. Noi costa 150 de $

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu rolele parerea mea din partea unei persoane care se da de mult is rolele de la salomon fsk ( freeskate), powerslide, rollerblade, fila sau seba tot din clasa fsk, si toate rolele sunt bune atata timp cat au sina de aluminiu, prinderea dedesubt de bocanc si nu din laterala (tinde sa ai probleme cu asemenea role) si sa iti tina picioru fix si confortabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, rolele de la HEAD sunt cele mai bune. eu am o pereche de role HEAD de 4 ani si adevaru e ca le'am folosit nu gluma...vara cel putin sunt non-stop cu ele in picioare iar nah cu patinele. si mama ma freak sa imi dau jos rolele din picioare cand sunt prin casa (in general stau cu ele si vasa si iarna prin casa) sunt un fel de "botosei" pe roti:))
mi-am facut tot felul de "rampe" prin casa si pe scari cand cobor sar pur si simplu cu rolele pe jumatatea mea de scara unde am o rampa:))
dar noi cm stam la casa cu 2 etaje ne permitem...
in fine pentru o fata care nu face prea multe exchibitzii sunt bune rolele de la head cum am si eu;) daca vrei sa face cate scheme iatzi role agresive dar sunt mult mai scumpe.
eu ca si fata am de aman2 tipuri:
-rolele normale de la HEAD( http://www.toyz.ro/......8fe307.jpg )
-si rolele aggressive de la ALPHA( http://metropotam.ro/......rblade.jpg )
sper sa iti fie de folos;)
>:D<
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roxa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rollerblade

| Cherry_9828 a răspuns:

Mie mi se par O. K. si cele d la Sport Zonewinking