| IonuţR1995 a întrebat:

Ce firma imi puteti recomanda pentru tableta grafica?

Răspuns Câştigător
| JesseH a răspuns:

Wacom, neapărat Wacom.

Am avut și Bamboo, apoi Intuos 5. Azi îmi vine asta: http://www.emag.ro/......DSTDXMBBM/
O luam și la 1700, dar printr-o întâmplare fericită am amânat. Economisesc 400 lei. :)

Bamboo Pen & Touch CTH era micuță, dar mergea destul. Am ținut-o destul apoi am vândut-o.

Intuos 5-ul m-a ținut 4 ani. S-a uzat mufa USB și aș mai putea-o folosi cu kit wifi + baterie + încărcător de baterie. Dar am preferat să iau asta nouă, decât să mai investesc acolo și să mai apară cine știe ce probleme.

Dar sunt perfect mulțumit cu Wacom. Ia ceva timp până prinzi îndemânare, dar după ce îți intri în obișnuință e super. :)

| anonimg a răspuns (pentru JesseH):

Chiar, la ce folosește o astfel de tableta? Ce se poate face cu ea?

| anonimg a răspuns (pentru JesseH):

Asta e buna sau vorbim de lucruri diferite: http://www3.lenovo.com/......yoga-book/

| JesseH a răspuns (pentru anonimg):

Desenezi, prelucrezi poze etc. Imaginează-ți că în loc de mouse ai un pix. happy Cu pix-ul poți face ce face mouse-ul și e avantajos acolo unde ai nevoie de îndemânare: gen pictură digitală.

Caută pe YouTube „wacom" și vezi cum se lucrează.

Caută pe YouTube: „digital painting" ca să vezi picturi făcute pe calculator.

| JesseH a răspuns (pentru anonimg):

Nu, e altceva. happy

| anonimg a răspuns (pentru JesseH):

Am vazut. Multumesc. Este un fel de photoshop. Se bazeaza mai mult pe desen. Trebuie a fii meserias sa lucrezi pe asa ceva.
Succes! thumbs up

10 răspunsuri:
| relian a răspuns:

IPad Pro 12.9''

| tehno125482 a răspuns:

Wacom

| IonuţR1995 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! happy

| Alessiaale433 a răspuns:

Tableta grafica Wacom Intuos Art Pen & Touch Medium, Black

| ydcgderimonxiiducbrn a răspuns:

Lenovo e destul de bunicica