| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Ce înseamnă că un produs comandat a părăsit Centrul de Tranzit din China America UNITED KINDOM?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

In primul rind, invata sa scrii. Nici macar sa reproduci ce vezi nu poti? In al doilea rind, pe intelesul tau, inseamna ca mai ai de asteptat cel putin vreo 3 saptamini...

| existential a răspuns:

Nu sunt sigur, dar cred ca sunt noduri de transport, unde vin si se depoziteaza marfuri din locatii diferite. Se sorteaza cele cu destinatii comune si cand se umple camionul primesti notificare ca a plecat coletul din loc happy

| Miriam_Diana_1998 a răspuns:

Daca optezi sa primesti coletul prin curier rapid vei avea tracking number automat, nu trebuie sa mai platesti/bifezi nimic in plus. Pentru cei care nu stiu, tracking number reprezinta un numar de indentificare, cu ajutorul caruia iti poti urmari comanda. Acesta iti este transmis de obicei inainte ca pachetul sa fie trimis, fiind generat automat la fiecare comanda care dispune de aceasta optiune.In cazul in care doresti sa urmaresti expeditia, exact dupa primirea numarului de inregistrare, precum si in urmatoarele zile, este posibil ca acesta sa nu fie introdus in sistem, deci nu existe informatii cu privire la statusul acestuia. Nu trebuie sa te panichezi este un lucru normal, informatiile apar abia dupa cateva zile.