| zynaidatudor a întrebat:

Ce inseamna Coletul a ajuns in tara de tranzit?
Coletul a parasit tara de tranzit?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un colet ca să ajungă la destinație este încărcat într-un mijloc de transport, avion, tren, autobuz.
Dacă între locul de pornire și cel de destinație nu este o cursă directă pe unul din aceste mjloace de transport, atunci traseul este parcurs în două sau mai multe etape. Oricare din țările în care coletul este debarcat pentru a fi urcat în alt mijloc de transport care îl duce la destinație este o țară prin care coletul doar trece, o tranzitează.