| KlaudiuRad a întrebat:

Ce înseamnă program prezentare și program distribuire la Track and Trace Posta Romana? Trebuie sa iau un colet de la posta vamala și am doua programe, unul de prezentare și unul de distribuire și nu știu la care să mă uit. Și poate să meargă oricine cu buletinul meu sau trebuie să merg neapărat personal?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Programul de prezentare se refera la programul de primire a coletelor pentru expediere. Programul de distribuire se refera de regula la perioada in care se duc coletela la destinatar. Poate fi si programul de eliberare a sosirilor la sediul postei.