| horansgang a întrebat:

Ce inseamna cand ti se spune la track&trace la posta romana ca coletul tau e in localitatea ta si ca e in prelucrare? Pot sa merg sa-l scot sau trebuie sa scrie la track&trace ca e gata pentru a fi trimis spre destinatar?

3 răspunsuri:
| 17Ioana a răspuns:

Track and trance este un serviciu de urmarire a coletului.
Coletul are un numar de identificare, bagi acel numar pe site-ul postei romane la sectiunea track and trance si vezi unde se afla ( are o oarecere intarziere, nu este foarte precis)

| horansgang explică (pentru 17Ioana):

Nu m-ai inteles... Raspunsul tau e paralel la ce am intrebat eu.

| 17Ioana a răspuns (pentru horansgang):

Inseamna ca te-ai facut inteles