| NicolED a întrebat:

Când mergi la posta vamala sa ridici un colet de ce ai nevoie? Îți trebuie buletinul, factura ceva? Și trebuie neapărat sa îl ridici tu personal?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de un act de identitate (carte de identitate, pasaport, etc).
Daca nu-l ridici personal trebuie sa dai o procura speciala persoanei care merge sa-l ridice.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai nevoie de Avizul primit ( este important nr de pe el ) şi actul de identitate ( C.I. sau Paşaport valabil ).
Dacă nu poţi ridica personal coletul, atunci persoana care merge după el are nevoie de o Procură specială ( pe care o faceţi la Notar ).

Toate cele bune!