| le.cocaine a întrebat:

Ce rochie sa imi iau pentru banchet? Astept pareri `...

10 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Uite o varietate:
Rochia de bal: o astfel de rochie are o fusta foarte plina care incepe de la talie si ajunge pana la nivelul solului. Talia este cusuta si rochia poate fi gasita in diverse modele si designuri. Acest tip de rochie taie vizual corpul in 2 si este ideala pentru persoane de intaltime intre medie si inalta.
Rochia bufanta: o astfel de rochie este caracterizata de o fusta semi-transparenta, bufanta care este creata din vascoza sau matase intarita. Fusta acestui tip de rochie are aceeasi idee de baza (dar nu neaparat in lungime) ca cea a fustitei unei balerine. Fusta evazata este ideala pentru a deghiza un corp in forma de para.
ochia cu taietura empire: o astfel de rochie are o linie inalta a taliei care incepe de sub bust si o fusta lunga si plina care "curge" de la aceasta linie a taliei. Acest stil mascheaza o silueta de tip para sau o talie mai groasa si creaza iluzia de inaltime pentru persoane de inaltime mica.
Rochia mai lunga in spate si mai scurta in fata: o astfel de rochie are lungimea la nivelul gleznelor sau pana in pamant in partea din spate si pana la genunchi in partea din fata. Acest nou stil este foarte trendy si este ideal pentru cele care doresc sa isi etaleze picioarele lungi sau silueta de clepsidra fara sa opteze pentru o rochie scurta in totalitate.
Rochia de lungime medie: o astfel de rochie are lungimea pana la genunchi. Este amuzanta, cocheta si este ideala pentru o aparitie mai casual sau mai relaxata la banchet. Acest stil este ideal dacaai gambe frumoase sau daca esti inalta si mai slabuta.
Rochia pentru o silueta supla: o astfel de rochie cade pe linia corpului si subliniaza toate formele. Aceasta rochie este ideala pentru un stil fara maneci si este ideala pentru un corp tonifiat si inalt.
Sper ca ti-am fost de ajutor! Noroc!

| BRG a răspuns:

O rochie în care să te simţi bine, şi un pantof elegant de preferinţă cu toc. Baftă multă şi petrecere faină.

| FashionDiva a răspuns:

Uite-te pe siteu asta, sigur iti vei gasi rochia perfecta http://fashion.mozku.com/2010/05/ce-rochie-sa-alegi-pentru-banchet/

Si neaparat scurta ca doar esti tanara si frumoasa:)

| ForbiddenLove a răspuns:

Http://www.biensavvy.ro/......il_8_a.jpg mi se pare foarte draguta. Uita-te sa vezi daca iti place

| ForbiddenLove a răspuns:

Cel mai bine uita-te pe site-ul asta :*:*... dar sfatul meu e sa cauti ceva mai scurt ca rochiile de pe acest site majoritatea sunt lungi

| raisssa a răspuns:

Eu mi-am luat o rochie de pe starshiners http://www.starshiners.ro/......black.html asta e...sunt multe modele, poti alege;)

| dodonika a răspuns:

Depinde si cum arati, daca ai sanii mari ia-ti o rochie in care sati puna in evindenta sanii si sa nu fie lunga sa fie mai scurta ca sa fi cea mai frumoasa ast sa imi rasp si mie la intreabari plizzz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti-mi cerere d prietenie in special baietii;;);;) http://mikutza-papusika.hi5.com