| RoseOfTheFire a întrebat:

Ce se poarta vara asta mai nou am vazut si in filme ca peste tricou iti poti lua si un bolero s-au o camasa mai subtire am vazut si la baieti asta nu numai la fete, oare e la moda asa ceva?

5 răspunsuri:
| Tweety_5554 a răspuns:

Draga flory429 vara aceasta se oarta in special hainele si accesorile cu culori aprinse, pastelate, si cu imprimeuri (florale, carouri)se poarta ochelarii colorati gen:http://acvest.ro/......00x500.jpg sau http://www.ceimbracazi.ro/......e-2009.jpg si http://1.bp.blogspot.com/......r-2.jpg.Se mai poarta foarte mult stilul marinar, desi s-a purtat si anul trecut, ramane in top genhttp://www.egirl.ro/images/articles/3392/marinar.jpg so rochiile lungi cu imprimeuri florale, in special florile hawaiene http://www.bizoo.ro/img/%7B**%7D/img360/sale/19731_1236239824.jpg.Unghile se poarta tot in culori tari(roz,turqoaz,verde,portocaliu, coral) si metalizate(mov, albastru) si unghiile nu se mai poarta mari ci taiate scurt.Ma bucur ca te-am ajutat :). FUNDA :P?

| someonelikeu a răspuns:

Aceasta vara va marca o noua era in fashion. Culoarea este punctul cheie, costumele de baie one-piece sunt un must iar pantalonii scurti sunt foarte hot.

Se poarta: Texturarea Se poarta piesele vestimentare texturate, asa ca in loc de imprimeuri mergi pe o rochita cocheta cu doua, trei volanase plasate strategic. Nu numai hainutele pot fi texturate, dar chiar si obligatoriile palarii de soare.

Nu se mai poarta: Costumele de baie din piese cu acelasi model Ignora trendul anului trecut, pentru ca nu vei mai atrage priviri cu costumul de baie deux-piece, cu bikini si sutien cu aceiasi culoare si model. Alege monokini sau combina slipul de la un costum cu sutienul de la altul.

Se poarta: Monokini Monokini-ul este un costum de baie one-piece care dezvaluie o parte din abdomen si partile laterale din talie, facandu-le mai sexy decat un costum one-piece traditional.

Se poarta: pantaloni sport scurti si sic Lasa deoparte bermudele si opteaza pentru pantaloni sport cat mai scurti sau o micro fusta. Combina aceste piese cu topuri fluide pentru a balansa proportiile.

Inca se mai poarta: rochiile camasa Sunt perfecte pentru o zi de plaja. O astfel de piesa din in poate fi purtata deasupra costumului de baie.

Nu se mai poarta: flip-flops E foarte cald afara si de aceea ai tendinta de a veni cu papucii de casa la munca, la film sau la un suc cu prietenii. Aspectul general nu e unul tocmai ok. Asa ca mai bine incearca niste balerini perforati.

Se poarta: sandale cu platforma Aceste sandale sunt foarte hot vara asta. Platformele sunt retro, confortabile, usor sofisticate si usoare.

Inca se mai poarta: sandalele de gladiator Incaltamintea primaverii trecute inca isi gaseste locusorul vara asta, asa ca poart-o cat mai poti. Sandalele de gladiator inspirate din sporturile grecesti combinate cu fuste sau rochii vaporoase iti vor face o tinuta still in.

Nu se mai poarta: capetele de mort Scapa de esarfele si accesoriile cu capete de morti si achizitioneaza, in schimb, accesorii cu stelute. Cu toate ca moda inspirata de rockeri a fost foarte hot in sezoanele trecute, acum pare doar un trend obosit.

Se poarta: combinatiile fresh de culori Cand vine vorba de culoare, tranzitia de la primavara la vara este usoara. Galbenul, portocaliul, rozul si verdele inca mai sunt in top. Combinatiile fresh sunt bleu-marin cu lila, verde-iarba cu alb, olive cu turcoaz deshis, portocaliu light cu roz aprins.

A revenit: sicul-boem Toata lumea a fost indragostita de acest trend cand a intrat pe scena fashionului in 2006. Cu toate ca trendul a disparut in 2007, Nicole Ritchie si Lindsay Lohan au adoptat hainute din stilul punk al anilor ’80. Scoate de la naftalina iile, pantalonii evazati si broderiile boeme.

Se poarta: pantalonii evazati Chiar daca esti mica de inaltime, cu forme durdulii sau inalta, pantalonii evazati arata bine pe orice tip de corp. Dar cu cat esti mai mica, cu atat va trebui sa porti tocuri mai inalte pentru crea un aspect general proportionat.

Nu se mai poarta: jeansii skinny Multe dintre noi am asteptat aceasta schimbare: jeansilor skinny le-a cam trecut vremea. Trebuie sa fim multumite, mai ales ca trendul nu se potrivea multor tipuri de corpuri. Se poarta jeansii drepti.

| birdie14 a răspuns:

Buna.Nu stiu daca te va interesa parerea mea sau nu, dar sincer cred ca ar trebui sa te imbraci cu ceva care te reprezinta, creazati propriul stil.
Bafta.

| mrsjacksonhere a răspuns:

SPAMvote/11906/Login_11906