| anonim_4396 a întrebat:

Ce tastatura imi gasiti pana in 100 lei sa arate decent? Adica fara o mie de rotunduri aiurea sau mai stiu eu ce boraturi. (daca e perfect patrata e excelent). Ce mouse pana in 100 lei sa fie lung imi gasiti? Cele de 10cm sunt prea mici, minim 13cm lungime. Accept site-uri precum eMAG, altex, flanco etc. (sunt prea multe modele si m-am saturat de cautat, nu au filtre pe asa ceva)

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Îți recomand un kit (mouse + tastatură), ar fi cea mai bună alegere de buget.

Kituri :
1. https://www.pcgarage.ro/kit-tastatura-plus-mouse/a4tech/krs-8572-usb/ (clasic)

2. https://m.emag.ro/......DMLP5FBBM/ (gaming)

3. https://m.emag.ro/......D2HVYMMBM/ (gaming)

Razer, Corsair, A4Tech sau Asus au produse excelente in materie de periferice de gaming.

| anonim_4396 explică (pentru GPA):

A4 Tech arata bine vad, si mi-am adus aminte: primul mouse de l-am avut a fost A4 Tech, singurul lucru care se intamplase in 5 ani de utilizare a tipului de mi l-a dat + inca 3 de la mine a fost slabit clickul dreapta si se putea apasa singur daca tineam mana pe el. Sunt cele mai rezistente in timp si arata si fain.

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la un service de calculatoare care se ocupa si de second hand.
Poti gasi tastaturi si mouse-uri de firma, in stare foarte buna, cu 10-20 lei /bucata, care mai functioneaza ani multi si fara probleme!

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu am in oras cu periferice, le-au reconditionat si dat la scoli (slava domnului au si clasele 5-8 acum informatica in program)

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca cauti, gasesti.
Intreaba tenicienii din service.

| sierra1 a răspuns:

"Ce tastatura imi gasiti... "

noi putem multe dar ce-ar fi să incerci o căutatre pe eMAG - știi tu site-ul ăla scris cu trei litere albastre și una roșie

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Am tot cautat de 2 ore, de-asta am si intrebat. Sunt destule dar nu pentru cerintele mele. Gen sa nu fie de gaming ca alea se strica teribil de rapid, regret ca am dat peste 300 lei pe un mouse si o tastatura. Acum maxim 200, da-o naiba de treaba, astea ieftine la 10 lei tin 3-4 ani, prostiile alea de gaming sau brand-uri precum Marvo maxim 4 luni...

| aimullah123 a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DMLP5FBBM/

Asta iti place? Nu uita sa citesti mai jos la review-uri

| aimullah123 a răspuns (pentru aimullah123):

Eu o folosesc pe aceasta. E mai simpla dar e mai scumpa de 100 de lei
https://www.bhphotovideo.com/......ybrid.html

| anonim_4396 explică (pentru aimullah123):

Ma dor ochii, am marcat-o si citesc maine recenziile. Gen 2 ore am stat sa caut si m-am uitat si la recenzii la peste 40 tastaturi si 30 mouse-uri. Nu am intrat inca la kit-uri, dar kit Redragon am avut si s-a bulit laserul de la mouse si tastatura se inchidea random. (erau cu fir deci imposibil sa fie baterii)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru aimullah123):

Pare o oferta excelenta. Saaau... un SH/refurb/business class nou. Uite doua sugestii:
1. Key - https://www.pchouse.ro/......l-box.html
2. Mouse - https://www.pchouse.ro/dell-laser-wired-mouse-ms3220-titan-gra.html - 11.5 cm lungime doar, insa de cursa lunga. Poate gasesti pe undeva un Logitech G400...;)

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Tastatura e excelenta, totusi nu stiu cat de lung e mouse-ul. Totusi ma uit printre Dell-uri poate gasesc pe undeva la specificatii mouse lung.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea o sa gasesti, dar nu e lungimea totul. Daca e mai gros s-ar putea sa te impaci cu el mai bine. Uite, eu am 1.87 si degetele destul de lungi. Folosesc un Logitech G400 care are 11.5 cm si ma inteleg cu el de minune.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai de-asta asa e ok dupa forma. Dar cum majoritatea nou aparute sunt subtiri, trebuie sa fie lungi. Buba e ca apas aiurea pe un mouse de 10.4cm deoarece degetele imi stau in afara butoanelor si-l misc uneori de pe pozitie. Ma gandesc si la varianta cu mouse pad, nu va aluneca asa tare pe birou.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, dar de ce nu folosesti pad? Uite, dupa mai bine de zece ani de diverse paduri si nebunii, am ajuns la pad de aluminiu - best ever - https://www.samwise.ro/......intiu-8239

| MihaiAlexl669 a răspuns:

Tastatura marvo scorpion k632

| anonim_4396 explică (pentru MihaiAlexl669):

Ah, am avut experiente doar nasoale cu Marvo, Redragon etc. (in special gaming). M-am documentat si e de la faptul ca se axeaza pe aspect si ledulete si intreb acum de mouse si tastatura deoarece mi s-au busit anterioarele. Ceva fara leduri si bling blinguri, adica tot pretul sa fie pe calitatea circuitelor interne. Am, ce-i drept, niste myria si hama la 10 lei fiecare, dar astea sunt: mouse-ul prea mic si incovoiat, chiar daca ma tot tine de 4 ani, tastatura in toate rotundurile si din plastic de-ala lucios de ma enerveaza la mana si are si layout pe romana si s-au sters si tastele. Sigur nu mai vreau sa stau cu astea multa vreme chiar daca ele mai functioneaza...