| oceanoflove a întrebat:

Cine a mai comandat de pe alliexpress si ma poate sfatui in urmatoarea problema: am comandat o baterie externa alba care era pe stoc. Urmatoarea zi primesc un mesaj de la vanzator ca nu mai au baterii albe si mi-au trimis una neagra, desi mi se parea normal sa imi inapoieze banii daca au ramas fara stoc. Daca ajunge coletul ar trebui sa il trimit inapoi la expeditor ca sa imi fie inapoiati banii? Inca nu pot deschide disputa pentru ca nu au trecut 10 zile. Astept niste sfaturi. Ofer funda. O seara frumoasa!

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Nu trebuie trimis inapoi insa vanzatorul te-a contactat si ti-a spus ca are doar neagra tu puteai sa spui nu asa ca fair play accepta si una neagra.