| Clarion1234 a întrebat:

Comandă nelivrata nici dupa 11 zile de asteptare. Dupa discuții în chat cu 3 operatori Emag care m-au asigurat că iau ei legatura cu firma partenera din Bulgaria si ca imi trimit email cu raspuns care nu a mai venit, surpriza? Partenerul eMAG (Bktuning) care m-a sunat dupa ce l-am contactat eu personal pe site-ul lor din Bulgaria si m-a mintit cu nerusinare spunandu-mi ca livreaza in 2 zile dupa ce asteptasem deja 5 zile si mi-am luat liber sa astept comanda ca nu avea cine să o primesca na mai livrat. Emag zice ca a gresit pretul. Eu ce vina am? Să-mi livreze ce ma intereseaza pe mine. Ei daca nu sunt corecți cine îi pedepsește. Comandă facuta pe 7.01. 2023.

7 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Ai platit in avans? Daca nu, lasa-i balta.

Poti face plangere la Emag si la protectia consumatorului din Bulgaria pentru neseriozitate.

| Clarion1234 explică (pentru Sophieka):

N-am plătit nimic spre norocul unei am comandat cu plata la livrare. Mai trebuie sa astept si dupa banii mei laughing)

| helpforyou a răspuns:

Fa plangere la protectia consumatorului.

https://sesizari1.anpc.ro/

| Clarion1234 explică (pentru helpforyou):

Multumesc frumos pentru sfat. O sa incerc.

| helpforyou a răspuns (pentru Clarion1234):

Ok. Cel putin nu ramai fara bani. Te-ai "ales" oricum cu stresul aferent.

| Clarion1234 explică (pentru helpforyou):

Asa este multumesc frumos.

| helpforyou a răspuns (pentru Clarion1234):

Cu mare drag.