| AndyMcFlurry a întrebat:

Cu ce se lipesc unghiile false?

8 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Cu muci falsi laughing

| andreea98esteacumBubbleS a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca daca le lipesti cu superglue se ia cu tot cu unghie. exista un lipici special pe care poti sa-l iei din acelasi magazin de unde ti-ai luat ungiile(in general ti-l da la set...)

| Lorena_9308 a răspuns:

Cu un lipici pe care il au impachetat impreuna cu unghiile sau cu superglue, insa nu tin, iar lipiciul acela ramane pe unghii, nu incerca sa ti le lipesti singura pentru ca nu o sa iasa calumea, mergi la un salon, acolo ti le lipeste mult mai bine

| PinkyFlor a răspuns:

Buna!

Se pileste usor unghia, apoi se pune Primer dupa care se lasa 2 min sa se usuce, apoi se lipeste tipsul cu un lipici special care se gaseste la diferite firme specializate in acest domeniu. Se taie tipsul(unghia falsa) la marimea dorita dupa care se pileste ca sa se ajunga la egalitate cu unghia naturala. Apoi se aplica gelul care se usuca la lampa UV. Iar daca nu, oja.

Sper ca te-am ajutat! Pa-pa!happy

| NbhdDaughter a răspuns:

Eu le lipesc cu picatura big grin

| elena_3173 a răspuns:

Pai cand ti le-ai cumparat nu ti-a dat niciun adeziv sau ceva? Eu nu folosesc, dar stiam ca iti da ceva cu care sa lipesti unghiile alea.

| JustThat a răspuns:

Eu zic sa te duci la un salon si sa-ti pui unghii cu gel happy
Se lipesc foarte bine si arata foarte natural
Plus de asta te tin cam o luna happy

Daca vrei sa le lipesti singura incearca cu picatura dar ai grija mare cand le dezlipesti
Bafta happy

| zuzica93 a răspuns:

Cu superglue