| irinel a întrebat:

Cum imi dau seama daca o geanta Louis Vuitton e originala sau facatura?

Răspuns Câştigător
| dora71 a răspuns:

Te uiti cu atentie la eticheta, unde scrie ca e facuta si cat de fin e materialul. Mai conteaza si de unde cumperi, daca e magazin atestat. Daca ai cumparat deja, mergi cu ea la reprezentanta sa se uite cineva care se pricepe si sa verifice daca e autentica. Daca te-a tepuit cineva, te poti duce cu ea de unde ai luat-o sa iti ceri banii inapoi.

6 răspunsuri:
| murik a răspuns:

Certificatul de garantie. cei de la LV il dau.

| visatorul78 a răspuns:

Dupa magazin, certificatul de calitate (firmele le emit), actele de garantie. Si pret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este indeajuns de scumpa sau daca este luata din reprezentanta oficiala este un original.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice geanta de calitate are cusaturi bune si e frumos finisata, asta e primul indiciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inafara de eticheta din interior, o geanta LV noua, autentica, ar trebui sa aiba o eticheta externa cartonata si un gen de hartie cu sfaturi pentru intretinere sau ceva de genul asta. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magazinele de firma elibereaza certificat de conformitate