| anonim_4396 a întrebat:

Cum stii ca o geanta Louis Vuitton e originala?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Daca iti permiti sa-ti cumperi o geanta Louis Vuitton, de ce nu ti-ai permite si un consilier vestimentarlaughing

11 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Jani si eu am un portofel Armani, stampilat si te asigur ca este doar o copie reusita. big grin doar daca o cumperi de la asazisul magazin, daca ti-o "ofera " cineva sa nu dai mai mult decat 500 ron, ca oricum este falsa.

| kh1ss a răspuns:

Pai te uiti la magazinul de unde o cumperi... daca o cumperi dintr`un magazin din obor... sigur e originala :p

| borsec a răspuns:

Pai trebuie sa aiba scrisa firma in interiorul gentii pe eticheta, apoi pe cheita de la fermoare sau pe capse daca are, atunci cand o cumperi trebuie sa-ti dea si garantie vanzatorul.

assiris
| assiris a răspuns:

Cind ti-o vinde el personal, in rest, cind traim intr-o lume contrafacuta e mai greu. Chinezii au ajuns sa faca adidas mai buni decit originalii

| Krina a răspuns:

Nu prea ai cum.Doar producatorii cunosc elementele de siguranta.Normal ca nu le pot dezvalui, de teama ca produsele lor sa nu fie contrafacute.
Cel mai sigur este sa o cumperi din reprezentanta.

| Florinna a răspuns:

Tre sa cunosti originalitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in primul rand n-o cumperi din publitim, sau de pe nu stiu c alte siteuri de licitatii & co si cauti o poza de pe siteul designerului si te pui sa te joci jocu ala cu diferentele
unele au literele intoarse, pe eticheta poate sa fie scris LOUIS VUIT TON sau LOUIS XUITTON, care cand vin gravate mici pe fermoar si mai stiu eu ce nu se prea observa diferenta
si daca tot ai 2000 $ sa dai p o geanta... comand-o donline de p louisvuitton.com... k nu te mia uiti la cativa dolari cat o fi transportulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate stiu eu gentile de firma nu numai vuitton inauntru nu ar trebui sa aiba fermoare cum au maj gentilor din ziua d azi

| jani a răspuns:

E simplu! De obicei in geanta ''Louis Vuitton'' inauntru pe dosul materialului din fata este stampilat.Doar ca daca vrei sa te convingi de originalitate trebuie descusuta.(Din pacate)oricum nu face nimic chiar daca e desfacuta ca doar e numai o ''GEANTA'' nu?

| GeOrGiAnA_8498 a răspuns:

Are scrisa firma in interiorul gentii pe eticheta, apoi pe cheita de la fermoare sau pe capse daca are, atunci cand o cumperi trebuie sa-ti dea si garantie vanzatorul.

| PapAdrian a răspuns:

Eu am gasit aici http://papaadrian.blogspot.ro/......itton.html exact indiciile pentru a stii daca e originala sau nu