| SpagnoliMassimo a întrebat:

Cum pot anula o comandă de pe Pyro Boom, am dat din greșeală comanda

1 răspuns:
| Zartbitter a răspuns:

Pare un site tare dubios, sper că ai ales plata ramburs.

Cred că cea mai bună metodă e să le răspunzi la mesajul (email) pe care ți l-au trimis (sau îl vor trimite) cu confirmarea înregistrării comenzii. Să le zici că vrei să anulezi comanda, adică.

Dacă nu reușești să vorbești cu ei până ți-o trimit, probabil că e suficient să ignori livrarea de la curier (sau să refuzi coletul atunci când vine curierul) și o returnează ei automat.

În general îți recomand să eviți site-uri care nu au informații de contact. Clar e un produs care nu poate fi vândut legal în România în orice condiții deci n-or să pună ei date de contact de bună voie pe site-uri unde vând explozibili, însă măcar să știi pe viitor.