| CostiAdrianaEstera12012007 a întrebat:

Cum pot anula o comandă de pe shein dacă nu a ajuns încă? Și cum as putea sa recuperez banii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa mai anulezi o camada care deja a plecat din depozitul lui Shein, din China.
Este practic imposibil sa-l mai poti oprii.

Abia dupa ce soseste produsul la tine, poti sa-l trimiti inapoi, sau sa nu-l ridici de la posta si el in termen de 10 zile pleaca inapoi spre China. Abia cand ajunge din nou in China la Shein, atunci poti cere refund.

Recomand sa iei produsul si sa-l revinzi la prieteni, daca nu-ti mai place sau nu-l mai vrei, ca refundul (banii inapoiati) poate sa dureze 1-2 luni, pana-i primesti inapoi de la Shein.

| dani885 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dacă comanda nu a plecat din depozit și dau anulare o sa primesc banii înapoi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru dani885):

Tu realizezi ca asta este o postare din 8 august, de atunci trecand 4 luni?
daca nu ai primit comanda deloc, pot cere REFUND de la ei.
Dar intai, asigura-te ca nu ti-au tras banii din contul bancar sau cu cea ai platit tu, atunci cand ai facut comanda.

| dullcat a răspuns:

Contacteaza-i pe site.