| bluesky a întrebat:

Cum sa aflu ce marime port la sutien? Am caut pe google si am gasit foarte multe dar pe un site mi-a dat ca port cupa B pe altu D si pe altu E. Nici unu nu se potriveste, si de obicei port C. Acuma vreau sa imi cumpar de pe bon prix un sutien da nu stiu cum sa aflu masura. Mersi!

Răspuns Câştigător
| CherryKiss a răspuns:

Pai sa te invat eu:*
1. Masoara-te in jurul pieptului, chiar sub sani
2. Aduna 12, 5 cm daca este un numar impar si 10 cm daca este un numar par. Aceasta este masura sutienului
3.Ca sa afli ce dimensiune de cupa iti trebuie, masoara-te in jurul sanilor.

Daca cele 2 numere sunt identice, ai cupa AA
Daca cele 2 numere difera cu 2, 5 cm, ai cupa A
Daca cele 2 numere difera cu 5 cm, ai cupa B
Daca cele 2 numere difera cu 7, 5 cm, ai cupa C
Daca cele 2 numere difera cu 10 cm, ai cupa D

de exemplu:
Ioana are 70 cm la prima masuratoare, cea de sub sani. Adaugand 10 cm, deoarece este un numar par, obtine 80 cm. Aceasta este masura sutienului. A doua masuratoare, cea din jurul sanilor, este de 85 cm. Diferenta dintre cele 2 masuratori este de 5 cm, deci, ioana are masura 80B.

sper ca am fost de ajutor:Xlove struck
primesc fundita?