| Andreea0612 a întrebat:

Cum pot sa aflu ce masura port la sutien? Dar sa fie corecta.
Am cautat pe google si la una zice ca am cupa C, la alta D, nu stiu care e cea corecta.

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Poți să mergi pe "mere, pere și bretele", dar dacă nu înțelegi, hai să îți explic cum ai putea să afli ce te doare: : )

Te duci la un magazin mai măricel, unde au cabină de probă.

Alegi două-trei produse de acolo (de obicei nici nu te lasă cu mai multe) și te duci frumos după perdea (cabinele de probă, de regulă, au perdele) și le probezi (să fii atentă să nu rupi eticheta, pentru că dacă faci asta, te va pune să plătești și dacă nu ai bani și faci doar probă fără să îți cumperi și riști să strici, te vor pune la plătit).

În principiu, pe etichetele respective, ai notată dimensiunea exactă. Probează-le pe toate și reține ce a fost scris pe etichete. Cea care ți se potrivește cel mai bine, este mărimea ta.

După ce ai terminat cu probatul, pui fiecare sutien înapoi pe umerașul lui cum a fost, te îmbraci cu hăinuțele tale, ieși din cabină, mulțumești pentru amabilitate și pleci - asta dacă nu vrei să îți cumperi nimic.

E bine să întrebi înainte să intri într-un astfel de magazin, dacă poți face probă. Pentru că mai sunt unele care refuză, dacă nu vrei să faci și cumpărături la ei.

Să îți fie cu folos : )

1 răspuns: