| anonim_4396 a întrebat:

Cum se cumpara ceva de pe eBay din strainatate (din Marea Britanie)? Ce taxe trebuie sa platesc pentru a le aduce in Romania?

Răspuns Câştigător
| cei7pitici a răspuns:

Http://www.ebayromania.net/ intri aici, vezi toate instructiunile plasezi comanda si in cateva zile/saptamani ajunge.In sfarsit avem intermediari atunci cand vrem sa cumparam ceva de pe e-bay! nu mai este nevoie sa te strofoci sa-ti faci cont sa castigi incredere etc.Baftaaa la cumparaturi

| cei7pitici a răspuns (pentru cei7pitici):

Si taxa nu e foarte mare eu am dat 12 dolari pentru un transport de 3kg din SUA

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Taxe nu sunt, ca e in UE, dar ai de platit transportul, care nu e chiar ieftin. incearca dinainte sa afli cat costa, pe mine m-a costat mai mult ca produsul cumparat happy

| Amaterasu a răspuns:

Sincer nu cumpara ca de exemplu tu cumperi ceva de 2 lire(10lei in banii nostri) si taxa o sa fie de vreo 2-3 milioane.straight face

| anonim_4396 explică (pentru Amaterasu):

Transportul e tot atat in cazul unei cutii de aproximativ 1 kilogram, nu?

| Amaterasu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu am cumparat de pe Ebay o sabie(1 kilogram) de 200 lire si cand a venit taxa a fost de 3 milioane 500.

| IceTy a răspuns:

Bun. sa incepem... 1 trebuie sa iti faci cont..sa dai datele REALE!
Si ii dai la buy now si ai acolo tot sa trimiti in buc. bla bla..costul depinde de greutatea produsului... poate sa fie si 50 de dolari... depinde.

Good Luck!