| anonim_4396 a întrebat:

Cum se fac sa imprim ceva pe un tricou, sa nu mai arate pixelata imaginea?

Răspuns Câştigător
| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Cel mai indicat e sa folosesti o imagine vectoriala pentru astfel de cazuri. orice imagine poate fi transformata intr-una vectoriala prin programul Vector Magic.

6 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cu cat fotografia este de mai prosta (sau mica) rezolutie si trebuie sa o maresti se va obtine o imagine pixelata. Ca sa fie fotografia mai buna si aparatul cu care faci poza trebuie sa fie cat mai performant.

| psiholoaga a răspuns:

Sa faci rost de o imagine la o rezolutie mai mare. Daca e facuta la rezolutie mica, cu cat o maresti, devine "mai pixelata".

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ai grija ca rezolutia imaginii sa-ti permita sa o printezi la dimensiunile respective.
Spor!

eileen
| eileen a răspuns:

Imaginea trebuie sa aiba 300 dpi si peste 3 mp ca sa iti iasa ok pe un tricou. Depinde mult si tehnologia pe care o aplica.

| IoanadArh a răspuns:

Exact, imaginea e de vina. Cauta o imagine cu o rezolutie cat mai mare. sau varianta numarul doi : tricou negru, stilou incarcat cu apa+clor, prieten talentat la desen si treceti la treaba happy o sa arate demential! (neaparat diluat cu apa, altfel se va rupe in locurile in care-l decolorezi).
iese o imagine grafica cu o nuanta crem pe fond negru, pare vechi... merge super pentru portrete sau o imagine cu o bormasina, fierastrau... depinde ce fel de tricou vrei happy

| emilica95 a răspuns:

Du-te la kodac si te pot ajuta ei. se ocupa si cu asa ceva. pentru 100 de mii lasa'i pe ei sa se chinuie whistling