| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face corespondenta intre marimile de pantofi romanesti si cele din SUA?

2 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Http://www.i18nguy.com/l10n/shoes.html
uite aici ai un tabel, la noi marimile sunt incepand cu 35 - 48, la americani 3- 14 pentru barbati si 5-15 pentru femei
scrie si pe ecticheta pantofului sau asa ar trebui corespondentul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marimile pantofilor difera de la o firma la alta.Marimile de la adidas sunt diferite de cele de la nike, de exemplu. Daca doresti sa iti cumperi de pe un site gasesti undeva un buton cu sizeing help.