| AvalohAlyn a întrebat:

Cum se face returul la o comanda data pe internet?(o haina)? Se poate face prin curier sau prin Posta Romana? Imi puteti explica mai in detalii cum se face returul?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iei legatura cu magazinul daca n-au trecut 15 zile de la primirea comenzii. Vezi cum accepta magazinul. Unii accepta prin posta, altii numai prin curier. Vezi la ce curier trebuie sa trimiti. Returul il plateste clientul si te poti astepta la circa 30-40 lei. Il bagi intr-o punga sigilata (curierul are si el punga autosigilanta dar nu stiu cat este de mare haina!) sau o cutie sigilata. Restul se ocupa curierul. La posta trebuie sa scrii tu adresele expeditorului si destinatarului. In ambele cazuri trebuie sa stii adresa destinatarului. Il trimiti (coletul) si le dai un cont in care sa-ti vireze banii (poti sa scrii contul si pe o hartie in colet). Banii trebuie sa ti-i returneze in 30 zile de la primirea coletului. De aia trebuie sa-ti notezi AWB-ul si sa-l urmaresti. Daca nu se rezolva te poti adresa ANPC.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Cauta sectiunea de retur pe site, ai acolo toate detaliile.