| stelaluna a întrebat:

Daca iau o carte de pe internet si dau comanda ea poate veni prin curier sau prin posta care e mai avantajos si unde, cum platesc? Raspuns urgent! Funda+vot. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| geogen a răspuns:

Curierul e 13 lei si posta e 9 lei, depinde de unde esti, prin posta primesti in max o saptamana iar prin curier 0 zi 2

4 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Pai daca la tine in localitate/oras exista o firma Fan Courier atunci cartea comandata iti vine prin curier daca nu ti-o trimite prin posta dar ai grija daca comanzi o carte sau altceva sa fie asa comanzi iar cand primesti produsul atunci il platesti sa nu platesti inainte ca s-ar putea sa nu-ti mai vina produsul sau sa-ti vina alt produs in afara de ala pe care l-ai comandat! E mai avantajos prin curier!

| Oana92 a răspuns:

De obicei prin posta e mai ieftin, marea majoritate a site-urilor au preturile afisate pentru ambele variante de transport. De platit se plateste ramburs(de obicei), adica atunci cand vine pachetul dai banii si gata!

| LIN2010 a răspuns:

Majoritatea magazinelor on-line te indruma in formularul de comanda, si folosesc curieratul, daca comanzi de pe site-uri nerecunoscute poti lua teapa(sunt patit), dar nu neaparat.Magazinele serioase ofera transport gratuit (in functie de valoarea comenzii, de obicei peste100RON).Acum depinde doar de tine de unde comanzi si prin cine sa-ti parvina coletul, prin curiaret ajunge la tine inmaxim 2 zile(depinde de locatie), iar prin Posta Romana cam in 5 zile.Succes

| geogen a răspuns:

Se plateste in ramburs, adica la primirea coletului