| andreyyyyyy123_2495 a întrebat:

Cumpar hamster sau papagal cine are pentru sa-mi lase un mesaj aici andrei_sukaru11 id meu de mess

2 răspunsuri:
| Triunghi a răspuns:

Du-te la un pet shop, e mai sigurwinking

| Sketch2 a răspuns:

Iti recomand ambele. Totusi, hamsterii sunt mai jucausi si poti interactiona MULT mai mult cu ei, dar ei sunt putin galagiosi noaptea, fiindca atunci isi pretrect marea majoritate din timp. Papagalii sunt destul de ok, pot trai mai mult ca hamsterii si sunt mai linistiti, insa trebuie NEAPARAT sa ai doi. La hamsteri variaza in functie de rasa daca trebuiesc doi sau nu. Pentru un/doi hamster/i+tot ce iti trebuie=200 lei. La papagali nu stiu, insa toate astea variaza. Intra pe canalul Totul pentru animale, de acolo ma documentez si eu big grin. Vei afla mai multe laughing. (y)