| tonyc7 a întrebat:

Daca am apucat sa platesc un produs comandat de pe internet si primit la domiciliu prin curier, cu plata pe loc oferita curierului, ii mai pot face returul in acest caz? Chiar daca am platit suma de bani si mi s-a eliberat chitanta?
Multumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prin lege ai dreptul la retur la orice produs cumparat online oricare ar fi fost modalitatea de plata. Doar ca probabil vei primi banii intr-un cont

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Da,daca te uiti mai bine, scrie undeva si cat ai drept de retur!

| Brizbriz a răspuns:

Da, dar in general banii ti da inapoi intr-un cont bancar

| RxTx a răspuns:

Tu ceri la firma de la care l-ai cumparat sa iti trimita curier sa faci retur
Vezi ca multe firme au politica de retur
Vezi ca multe firme accepta retururile doar intr-o anumita zi a lunii nu asa in toate zilele

Vezi ca unele firme daca te-ai incaltat sau te-si îmbrăcat cu lucrurile respective gata nu le mai poți returna

Eu ma ocupam de calculatoarelr unei firme care vindea pantoci si imbracaminte

Si in primul rand se uitau la cuirie sa vada daca ai zgâriat ambalajul cutia si gata daca ai stricat sifonat jupuit cuitia ei spuneau ca le-ai distrus produsul si aveau 3 avocati angajati carora le dadea 3000 euro / luna de fiecare. Asa degeaba ca sa ii reprezinte in eventualitatea unui proces
Le dadeau banii astia si in cazul in care nu era proces

Și te trezeai la tribunal daca mai comentai mult.
Daca ai rupt eticheta de la rochii eticheta de la blugi tricouri

Gata se considera ca ai distrus produsul ca ei nu mai au cum sa il vanda ca nou altui client

Si te tarau prin ttibunale sa te inveti minte sa mai incalti pantofii si sa spui ca vrei altii dupa ce i-ai murdarit

AVEAU OAMENI CARE FACEAU POZE LA FIECARE CUSATURA IN PARTE SI FILMARE PROFESIONALA CAND ITI PUNEAU PRODUSUL IN COLET
Aveau fotograf profesionist angajat
Care fotografia la 40MP de jur împrejur fiecare pantof sa nu zici ca a fost descusut dezlipit zgâriat inainte sa ți-l puna in cutie

Aveau oameni care miroseau lucrurile cand se întorceau de la tine

Si daca totul era perfect exact la fel xum ti-l-a trimis cu toate foile de protectie cu toate hartiile acelea separatoare
In punga originala
In cutia originala
Ne distrusa ne jupuita
Atunci iti dadeau banii si daca mai returnai vreo data la vre-unul fin magazinele firmele acelui patron ceva
Te trecea pe lista neagra
Si incepeau cei de la call center sa isi bata joc de tine la telefon