| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am comandat ceva de pe net din Marea Britanie și produsele sunt deja plătite, valoarea coletului va fi trecută pe avizul poștal care-mi ajunge acasă? Cei de la poștă trec valoarea pe aviz sau nu? (București)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Valoarea trebuie trecuta pentru a sti ce despagubire trebuie sa plateasca posta/curierul in caz de pierdere/distrugere/furt a coletului.
Pe aviz nu este obligatoriu si nu cred ca se trece valoarea.

| aestahv a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc!