| RoxanaGhost a întrebat:

Daca am comandat ceva de pe net pe numele mamei si am ales plata la primirea coletului, pot sa platesc eu? Si imi trebuie buletinul mamei sau si altceva?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat il platesti nu prea ii pasa curierului cine il ia

| AFR81 a răspuns:

Cu siguranta poti sa platesti tu. S-a intamplat de nenumarate ori sa comand lucruri de pe internet pe numele meu si sa nu fiu acasa in momentul in care curierul a ajuns. M-a sunat, am vorbit cu el si am trimis ori o ruda, ori un prieten sa plateasca si sa ridice coletul. Nu va tine cont de vreun buletin sau ceva. Asta daca, intr-adevar, ai ales livrarea prin curier. La posta va trebui sa mearga mama ta cu buletinul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La curier rapid bate la usa, platesti, semnezi dar e bun sa ai buletinul ei. La posta buletinul ei si aviz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poti sa iei tu coletul. Curierul o va cauta pe mama ta, nu pe tine. Eventual ca sa scape de colet poate accepta. Care nu prea cred.

| StefanCosmin a răspuns:

Cred ca trebuie sa i dai buletinul mamei tale, sau cel putin o copie

| RoxanaGhost explică:

Mama stie de comanda, dar peste 2 zile pleaca undeva si a zis ca.mi lasa buletinul ei(pleaca la o ruda si de asta nu are nevoie de el).

| FaraNume77 a răspuns:

Se poate. Trebuie neaparat sa ai buletinul ei.

| CrystyCRS a răspuns:

Nu poti, trebuie semnatura mamei tale pentru a primi coletul.
Funda?

| scufitaroz a răspuns:

Daca ai buletinul ei in general se poate sa il ridice si o ruda, depinde mult si de cat este de "flexibil in gandire" curierul respectiv.

| Daly1199 a răspuns:

Nu ai facut bine! Daca ai mai putin de 10 ani nu cred ca o sa fie bine de loc, daca aveai bani puteai sa ii spui mamei tale ce vrei sa cumperi. daca iti va veni comanda va trebui semnaturi si ami multe lucruri! Va trebui sa ii dai curierului buletinul lui maicata!