| drive a întrebat:

Am dat comanda de ceva de pe net si este pe numele mamei. Pachetul vine prin Fan courier, la ajungerea coletului la poarta, trebuie buletinul mamei?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, eventual iti cere seria si cam atat

| drive explică (pentru suntserios):

Seria de la buletinul mamei nu? sau orice buletin major?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu dau mereu seria mea de buletin indiferent pe numele cui e coletul si nu mi-a zis nimeni nimic pana acum.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca coletul vine cu plata ramburs (ii dai banii curierului) nu prea conteaza cine-l ridica. Trebuie doar o serie/numar de buletin si o semnatura.
Daca coletul a fost platit in avans atunci probabil va fi predat doar in persoana.