| Skarr a întrebat:

Daca am cumparat ceva de la eMAG vandut de eMAG prin easybox. Am platit cu cardul. Daca dau retur la produs in showroom imi da banii instant? Sau poate sa dureze si 14 zile?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai cont Genius ii primesti in cam 30 min

| mihai69 a răspuns (pentru suntserios):

Îi primește și fără Genius. Eu nu am și tot îmi intră banii foarte repede.

| Wr3nch a răspuns:

Poti face retur la easybox si ai bani instant daca ai cardul salvat in contul eMAG.

| Wr3nch a răspuns (pentru Wr3nch):

Dar iti trebuie si Emag Genius pentru asta.

| alina2k18 a răspuns:

Cam in jumatate de ora ii primesti pe card.

| UserRo10 a răspuns:

Dai retur tot la easybox si intra banii in cont cam la 2 zile dupa ce il pui in cutie

| Roger645 a răspuns:

La returul prin easybox stiu ca dureaza 1-3 zile. Ideea sa ajunga produsul la ei, sa vada ca nu e cutie goala sau vreo gluma si apoi il da la retur plata. Iti faci prea multe probleme pentru 2-3 zile.
Suna la ei Inregistrare comenzi, anulare si modificari comenzi
T*: 021 200.52.00 M*: 0722.25.00.00
*linii telefonice cu tarif normal Program: Luni – Duminica: 24/24
https://www.emag.ro/help/contact/?ref=footer_3_2

| All2exxtra a răspuns:

Nu poți returna în showroom decât anumite produse livrate, fie prin curier, fie prin easybox. Dacă ai făcut plata prin card sau la curier, banii nu pot fi returnați din casieria showroom-ului, chiar dacă faci retur acolo. Va trebui să aştepți să intre tot pe card.

Majoritatea restituirilor nu durează 14 zile, ci 2-3. Depinde când ajunge produsul înapoi la eMAG, dar, de regulă, se acționează destul de repede.