| Asosebi530s a întrebat:

Dacă am dat o comanda de pe AliExpress și am apăsat din greșeală ca am primit comanda dar nu am primit-o, va mai veni?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu siguranta vine din moment ce ea a fost pusa de catre firma chinezeasca, faptul ca tu ai dat ca ea a ajuns la tine si de fapt mai dureaza zile sau saptamani din vama sau de unde este, asta nu face ca comanda care este deja catre tine sa fie nula.

In schimb influenteaza faptul ca ai dat mult prea repede pe acel buton de confirmare, cumva modul de refunds daca ai vreo problema cu ceea ce este in colet, in orice caz acolo unde trebuie sa treaca un termen limita in care se poate depune o sesizare conform termenilor aliexpress

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca aliexpress a trimis-o dar ramane la latitudinea curierului, daca este cinstit ti-o livreaza, daca nu, o poate pastra, fiindca tu ai confirmat ca ai primit-o deja.

Răspuns utilizator avertizat
| KovacsB a răspuns:

Vine.Dar iti recomand sa o urmaresti pe un site de tracking diferit de cel de pe AliExpress, deoarece acela nu este ok, iar uneori Fan Curier uita sa te avizeze si se intoarce inapoi.Mi s-a intamplat de doua ori sa nu primesc sms de la Fan Curier.Cand vine la posta sau alt curier este totul ok.

| Xox0 a răspuns:

Mai intai, ai primit e-mail de confirmare si cum ca a fost trimisa?
Daca da, iti vine.