| mucificatorul201 a întrebat:

Daca am furat un snickers dintr-un mega image, si daca m-au vazut, se poate intampla ceva?
Eu am scos batonul din plastic si nu m-au vazut scannerele
Batonul costa 1.5 lei

13 răspunsuri:
| lexusen3 a răspuns:

Nu se intampla nimic, dar daca te-au vazut pe camerele de supraveghere data viitoare nu te vor mai lasa sa intrii laughing. Funda?

| BlueDark a răspuns:

Nu patesti nimic, dar gestul a fost foarte urat.Chiar nu iti permiti un baton de ciocolata?

Răspuns utilizator avertizat
| Suki08 a răspuns:

Nu patesti nimic insa nu e frumos

| Voicu_Alex_1996 a răspuns:

Nu, daca te prindeau in acel moment cel mai rau lucru care ti se putea intampla era sa iti cheme parintii sau sa te puna sa platesti pentru el, mai ales ca batonul de snickers costa 1.5 lei, nu o sa cheme politia sa te caute, stai liniștit, oricum daca se întâmplă sa te vada pe camere(putin probabil) doar te ar tine minte si ar fi mai precauți cu tine(p.s:nu mai fura

| addy200 a răspuns:

Da nici un 1.50 lei nu ai? Ferească Dumnezeu

Bula
| Bula a răspuns:

Merita sa faci puscarie pentru atat, sau sa fii vazut ca hot?
Pentru acei 1.5 lei valoare furata de acum vei fi urmarit ca si orice alt hot, mai ales daca vei mai fi gasit cand furi inca ceva!
Ai grija sa nu se mai repete vreodata, nu mai fura nici o scobitoare, fiindca te va lua politia!

| emy a răspuns:

Nu cred ca a fi patit nimic pentru atat, dar nu cred ca Dumnezeu si parintii tai te-au invatat sa furi. E un gest urat care nu se face! Sper sa nu se repete! Te pup! kiss

| mucificatorul201 explică (pentru BlueDark):

Eu imi permit, ba chiar am 3000 lei ( la 13 ani ) dar sunt zgarcit si atunci nu aveam banii la mine si imi era lene sa mai merg pana acasa sa iau 1.5 lei.

| mucificatorul201 explică (pentru emy):

Eu imi permit, ba chiar am 3000 lei ( la 13 ani ) dar sunt zgarcit si atunci nu aveam banii la mine si imi era lene sa mai merg pana acasa sa iau 1.5 lei.
Si sunt ateu.

| mucificatorul201 explică (pentru addy200):

Am o gramada de bani, dar nu aveam banii la mine si nu voiam sa merg 3 statii de autobuz sa iau 2 lei

| addy200 a răspuns (pentru mucificatorul201):

Puteai să vorbești cu personalul de acolo...sigur îți dădea și îi dădeai banii data viitoare

| octav005 a răspuns:

Am 3000 lei. dar nu am 1, 5 lei schimbat