| Adry05 a întrebat:

Daca am platit folosind cardul pe un site si am dat retur pentru niste produse, din faptul ca am platit folosind cardul, ei au automat contul unde sa vireze banii pentru produsele returnate?

Răspuns Câştigător
| Nutzu91 a răspuns:

Nu, nu au contul tau, nici macar nu le trebuie. Daca plata a fost efectuata cu visa (fie debit sau credit ) sau mastercard de acelasi fel, nu ai de ce sa iti faci griji, rambursarea va avea loc in cel mai scurt timp, vanzatorul efectuand o stornare urmand caunitatea bancara care le-a virat lor banii (ex Banca Transilcania, CEC Bank etc.) sa utilizeze detaliile contului tau pentru a iti inapoia banii. Sper ca te ajuta

1 răspuns:
| Adry05 explică (pentru Nutzu91):

Bun, asta ma interesa, multumesc frumos