| danydny157 a întrebat:

Pe 21 decembrie am facut o comanda de 12 milioane de cell.ro, am si platit cu cardul, intre timp eu zilnic mesaje pe email nimic de statusul comenzii, tocmai pe 29 mi-au trimis mesaj ca au intrat in posesia comenzii si urmeaza sa se livreze in 1-3 zile, de nervi am anulat-o de dimineata din contul cel si am facut alta comanda pe alt site. Seara alt mesaj de la cargus ca urmeaza sa se livreze,sun la ei si le zic situatia, au inteles oamenii, deci produsele au ramas la ei in depozit, acum problema e cum imi restituie cel banii inapoi, le-am dat mesaj si mi-a zisu ca atunci cand ajung produsele la ei in depozit incepe procesul de restituire a banilor, dar au trecut 12 zile deja, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Elizametti a răspuns:

Intr-o perioada de 14 zile Calendaristice pot trimite bani, parca asa era
Daca nu treci pe partea de judecată

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Durează și 30zile până ți se restituie banii in cont

| mihai69 a răspuns:

Să ai răbdare și altă dată să nu mai acționezi impulsiv.

Răspuns utilizator avertizat
| Trixt3r a răspuns:

Daca mergi pe site-ul lor, la termeni si condiții trebuie sa fie specificat in cat timp se face restituirea banilor, sau la intrebari frecvente,

| danydny157 explică (pentru Trixt3r):

Nu au nimic de genu, de aia zic nu au nr de telefon numai pe email poti sa iei legatura cu ei, sa ii sun pe cei de la cargus sa vad daca produsele sunt la ei in depozit sau au ajuns la cel.ro daca au ajuns la ei mai astept 5 zile si le zic de anpc