| anonim_4396 a întrebat:

Dacă comand de la un vânzător ce vinde pe Emag Marketplace, procesul de retur este același?
Completez folmular pe site și-mi trimite curierul pe gratis să-mi ridice produsul ce vreau să-l returnez?

Eu am returnat până acum un laptop de 3000 lei și caști de 100 lei. N-a fost nesatisfăcător procesul, la standardele de așteptări românești ale clientului.

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Nu prea cred ca transportul poate sa fie gratuit
vrei sa iasa in pierdere
eu te-as blestema daca mi-ai trimite un obiect inapoi si m-ai pune tot pe mine sa iti platesc transportul!

| ynexistenta a răspuns:

Fiecare vânzător are regulile lui, uneori plătești mai mult transportul decât produsul, eu m-am păcălit cu ceva și nu l-am returnat pentru că trebuia să plătesc returul și nu era un produs prea scump.dai pe numele vânzătorului și vezi ce politica de retur au.

| movi a răspuns:

Cred ca fiecare partener eMAG are propriile reguli de retur. posibil sa le gasesti la detaliile despre acel partener.